^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski w programie „Moja Woda”, którego celem jest wspomaganie małej retencji na terenach wiejskich i miejskich. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotacje na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe w wysokości do 5 tys. zł, przy czym dofinansowanie nie może przekroczyć 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do swoich szesnastu oddziałów wojewódzkich. To one podobnie, jak w programach „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”, będą przyjmowały od lipca 2020 r. wnioski właścicieli domów jednorodzinnych na przydomowe mikroinstalacje wodne. 

Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, w efekcie czego wody te nie będą odprowadzane np. do kanalizacji bytowo - gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odprowadzających na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Otrzymane pieniądze będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej, zbiornik retencyjny nadziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny, elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Źródło: Miesięcznik Azalia, nr 6 (148), czerwiec 2020

 

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
163
Odsłon artykułów:
186708

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.