^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Lokalni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terenie Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, tu płacący podatki oraz zatrudniający naszych mieszkańców, odgrywają szczególnie ważną rolę w funkcjonowaniu naszej wspólnoty samorządowej.

Z powodu wprowadzenia stanu epidemii oraz ograniczeniu lub zawieszeniu działalności, lokalni przedsiębiorcy zostali pozbawieni dochodów lub ich dochody znacznie zmalały, a jednocześnie w dalszym ciągu ponoszą wiele kosztów.

W związku z powyższym, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna przygotował kolejny pakiet pomocowy, po zwolnieniach z czynszu i możliwych zwolnieniach w podatkach, skierowany do naszych firm. W trosce o przetrwanie kryzysu wprowadzono zarządzenie, aby wszelkie zakupy towarów i usług nie wymagające przeprowadzenia postępowania na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych, były realizowane u przedsiębiorców z terenu naszej gminy. Zarządzenie wydano dla Urzędu Miasta i Gminy oraz wszystkich jednostek podległych.

Jednocześnie zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców i podmiotów z terenu gminy o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji i wsparcie naszych lokalnych firm poprzez korzystanie z ich usług, kiedy tylko jest to możliwe. Wierzę, że nasza solidarna postawa i zbiorowa odpowiedzialność  pozwolą naszym przedsiębiorcom i ich pracownikom zrekompensować choć część strat oraz odzyskać wiarę w lepsze jutro.

W trakcie zakupów wybierajmy przede wszystkim produkty wyprodukowane w Polsce, które rozpoznamy po kodzie kreskowym rozpoczynającym się od cyfr „590”. Dzięki świadomym zakupom pieniądze zostają w kraju. Trafiają do polskich producentów, którzy mogą płacić wyższe pensje i zatrudniać pracowników.

 

Burmistrz Miasta i Gminy
Andrzej Rychel

 

Żródło: www.nowasarzyna.eu

 

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
178
Odsłon artykułów:
207476

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.