^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

W najbliższą sobotę minie 8 lat od tragedii polskich żołnierzy biorących udział w misji w Afganistanie. 21 grudnia 2011 roku konwój z polskimi żołnierzami wjechał na potężną minę pułapkę. Do tragedii, w której zginęło 5 polskich żołnierzy, w tym m. in. sierż. Łukasz Krawiec, doszło 11 kilometrów od polskiej bazy w Ghazni. Nasi żołnierze jechali drogą Highway One do miejscowości, w której miało być otwarte mauzoleum. Do ataku przyznali się talibowie. Bomba wybuchła pod pojazdem typu M-ATV, budowanym z myślą o ochronie żołnierzy przed wybuchem min. Ukryta na drodze mina, na którą wjechali, była jednak zbyt potężna.

Żołnierze byli członkami Zespołu Odbudowy Prowincji (PRT) z 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, zajmującego się rozdawaniem ubrań i żywności, budową dróg, studni itp.

Śp. Łukasz Krawiec miał 24 lata. Służył w wojsku od 2007 r. Był żołnierzem 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach. Była to jego druga misja w Afganistanie. Po powrocie miał zostać przeniesiony do jednostki wojskowej w Nisku. Zginął 21.12.2011 r. w ataku na polski konwój. Został pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta oraz decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz Gwiazdą Afganistanu.

 

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
167
Odsłon artykułów:
189894

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.