^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/miazgap2/domains/jelna.eu/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Po długim i ciężkim sezonie nasza drużyna po raz pierwszy w historii awansowała do klasy okręgowej.

Zawodnicy Francesco zdobyli 77 pkt. (25 zwycięstw, 2 remisy oraz 3 porażki) m. in. dzięki zwycięstwom w meczach z ŁKS Łowisko (4:1 na wyjeździe oraz 3:1 u siebie), które ostatecznie zgromadziło o 2 pkt. więcej i wyprzedziło nasz zespół w tabeli awansując bezpośrednio do wyższej ligi. Piłkarze naszej drużyny aby awansować do klasy okręgowej musieli przejść przez baraże. Przeciwnikiem, z którym przyszło im się mierzyć był wicelider drugiej grupy A-klasy w podokręgu Stalowa Wola – Jeziorak Chwałowice. Zespół ten już raz stanął na drodze do „okręgówki” naszej drużynie, 4 lata temu pokonując nasz zespół 4:1 w Chwałowicach oraz 1:0 na stadionie w Jelnej. W tym roku zawodnicy Francesco zrewanżowali się drużynie z Chwałowic remisując na ich stadionie 0:0 oraz wygrywając u siebie 3:2. Tym samym historyczny awans do klasy okręgowej stał się faktem.

Miniony sezon był rekordowy pod wieloma względami. Pierwszy raz w historii drużyna z Jelnej awansowała do klasy okręgowej. Zawodnicy Francesco ustanowili swój rekord zwycięstw z rzędu (15). W dodatku zrobili to w jednej rundzie stając się jedyną drużyną w Polsce, która wygrała wszystkie 15 meczy w rundzie jesiennej (biorąc pod uwagę IV i niższe ligi). W dwóch ostatnich meczach na naszym stadionie padł rekord frekwencji na trybunach (po ok. 600 osób w każdym z tych meczy). Można zaryzykować stwierdzenie, że w żadnym A-klasowym meczu w naszym podokręgu (a być może w całej Polsce) nie było takiej frekwencji. Ponadto w całym sezonie nasza drużyna zdobyła taką liczbę punktów, która w co najmniej 10 ostatnich sezonach w tej grupie A-klasy dałaby jej bezpośredni awans do klasy okręgowej. Świadczy to o tym jak trudny i wyczerpujący był to sezon.

Przed naszymi piłkarzami zasłużona przerwa wakacyjna, by niebawem wrócić do treningów przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem.

Zawodnikom dziękujemy za wspaniałe emocje i życzymy powodzenia w klasie okręgowej.

Zdjęcia z meczu rewanżowego z drużyną Jeziorak Chwałowice można obejrzeć klikając w link.

  

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
305
Odsłon artykułów:
347575

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.